TSC Select Teams

2018 - 2019

TSC G06 Force (Coach Mike Corey) - Fall '18 league NPSL

TSC G04 Force (Coach Scott McKee) - Fall '18 league NPSL

TSC B07 Force (Coach Wilson Diaz and David Beninger) - Fall '18 league NPSL

TSC G07 Force (Coach Tim Roche) - Fall '18 league NPSL


2017-2018

TSC B99 (Coach Mike Wright) - Fall '17 NPSL

TSC G06 Force (Coach Mike Corey) - Fall 2017 League

TSC G04 (Coach Scott McKee) - Fall '17 league NPSL


2016-2017

TSC B98 (Coach Mike Wright) - Fall '16 league TBD

TSC G98 Force (Coach Scott McKee & Asst. Tim Roche) - Winter '17 league TBD

TSC G98 Synergy (Coach Mike Whitehead) - Possible Summer Team

TSC B01 (Coach Tim Roche) - Fall '16 league TBD


2015-2016

TSC Crush GU18 (Coach Ben Campbell) - Summer tournament team

TSC B98 Renegades (Coaches Scotty & Abby Breeding, Trainers Nick Price & Evan McCord) - Fall league NPSL BU17 Div 2

TSC G98 Force (Coach Scott McKee & Asst. Tim Roche) - Winter '16 league PSPL Girls HS U17 Classic 2 (finished 1st Place)

TSC G98 Synergy (Coach Mike Whitehead) - Winter '16 league PSPL Girls HS U16 Classic 2

TSC B01 Misfits (Coach Tim Roche) - Fall league PSPL BU14 Classic 2 Green

TSC G01 Silver (Coach Ila Jensen) - Fall league NPSL GU14 Div 2

TSC G04 (Coach Ila Jensen) - Fall league NPSL GU11 Div 3

TSC G05 (Coaches Ila Jensen & Joelle Jensen) - Spring '16 PSPL GU10 Div 3 Green Fall league NPSL GU10 Div 2 (finished 4th)

TSC B05 (Coach Ila Jensen) - Spring '16 PSPL BU10 Div 3 Green & Fall league NPSL BU10 Div 3

Tracyton Select Coach Bios' Page

2014-15

*****Washington Cup 2015*****

TSC Crush GU17 (Coach Ben Campbell) - West Flight C - Gold Division (finished 1st place within Flight C) On to sem-finals, May 2

TSC Inferno GU15 (Coach Tim Roche) - West Flight A - Silver Division (finished 1st place within Flight A) On to quarter-finals, May 1

Winter or Spring seasons:

TSC Pumas GU18 (Coach Marc Trei) - NPSL Fall/Winter GU17/18 Division 1

TSC Crush GU17 (Coach Ben Campbell) - PSPL Girls HS GU17 WSPL One

TSC Inferno GU15 (Coach Tim Roche) - PSPL Girls HS GU15 Classic 3 (finished 1st place)

TSC Silver GU13 (Coach Ila Jensen) - NPSL Spring GU13 Division 2

Fall:

TSC BU18 - NPSL Fall BU17/18 Division 2

TSC BU13 - NPSL Fall BU13 Division 3 (2nd place finish)

TSC Silver GU13 - NPSL Fall GU13 Division 3

TSC Tigers GU12 - PSPL Fall GU12 Copa

 

 
Questions - TSC Select Teams?

Club contact is the TSC Director of Club Select, Scott McKee, please e-mail him with any questions

 
TSC Spiritwear - Click Below